• [ KRÓTKO ]

    Wczorajszy wynik to [b][u]5 MIEJSCE[/u][/b]. Niestety medalu się wczoraj nie udało wyrwać, rywale byli zbyt mocni, ale zrobiłem to na co aktualnie było mnie stać. [b]5 miejsce[/b] to w dobie dzisiejszego sportu też duży sukces - co dokładnie mam na myśli? Niestety czas, który jeszcze w Atenach 2004 dawał srebrny medal wczoraj był jedynie na granicy dostania się do finału, a na medal trzeba było popłynąć aż 8 sekund lepiej niż na Paraolimpiadzie w Atenach i około 4 sekundy lepiej niż w Pekinie. Dla mniej zorientowanych jakiego rzędu są to różnice powiem, że 8 sekund przy stylu klasycznym i dystansie 100 metrów, to jakieś 10 - 12metrów. Jak widać światowe pływanie idzie bardzo do przodu, a nasze niestety zdaje się stać w miejscu. Nie chcę tu nikogo ani nic za to obwiniać, bo zapewne jest bardzo wiele czynników, które mają na to wpływ, ale wszyscy widzimy, że nie dzieje się dobrze. Może jest zbyt wcześnie, żeby to oceniać, ale tendencja z każdymi kolejnymi igrzyskami jest niestety mocno spadkowa, co nie rokuje dobrze na przyszłość. Widać to także bardzo dobrze w pływaniu pełnosprawnych. Jednocześnie zapraszam na moją stronę [url=http://www.krzysztofpaterka.pl]www.krzysztofpaterka.pl[/url] Zdjęcia ze startu postaram się też niedługo wrzucić, jak tylko uda mi się je zdobyć od osób które je robiły :) Pozdrawiam serdecznie i bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie i kibicowanie. To bardzo wiele dla mnie znaczy. Dla takich ludzi jak Wy warto walczyć i robić to co robię.
Trenuję pływanie, prawie od urodzenia :). W 2003 roku rozpocząłem swoją karierę miedzynarodową, a w 2004 roku już brałem udział w Paraolimpiadzie w Atenach. Zdobyłem tam brązowy medal w sztafecie 4x100m stylem zmiennym, a na swoim koronnym dystansie zdobywając srebro zostałem zdyskwalifikowany - drobny błąd techniczny na finiszu.
2006r. - brązowy medal Mistrzostw Świata.
2008r. - 4 miejsce Paraolimpiada Pekin - zabrakło 0,8 sek do brązu.
2009r. - 4 miejsce Mistrzostw Europy (zabrakło 0,33 sek) i złoto z Rekordem Świata na Mistrzostwach Świata w Rio de Janeiro (basen 25-metrowy).
2010r. - brązowy medal Mistrzostw Świata.
2011r. - srebro Mistrzostw Europy w Berlinie